Allianz Türkiye’ye The Hammers’dan İki Ödül

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı görseli CMO Haber'de.
Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı.

Allianz Türkiye, Türkiye’nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi olan The Hammers’da, En İyi İçerikle Pazarlama Takımı ve En İyi Sosyal Medya Takımı kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Sosyal mecraların ruhuna uygun yaratıcı içerikler geliştirip mecra yeniliklerini takip eden, dijital iletişim kanallarını etkili kullanan, aynı zamanda Türkiye’nin ilk kurumsal YouTuber’ı olan Allianz Türkiye, The Hammers’dan iki ödül kazandı. Pazarlama ekiplerinin başarısını ölçen ve bu yıl ilk kez düzenlenen The Hammers Awards’da Allianz Türkiye, “En İyi İçerikle Pazarlama Takımı” ve “En İyi Sosyal Medya Takımı” kategorilerinde ödüle layık görüldü.

Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı, “Allianz Türkiye’nin dijital mecralardaki başarısı günceli yakalayıp mecranın ruhuna uygun yaratıcı içerik üretebilmesinden geliyor. Dijital kanallarımız üzerinden paylaştığımız içerik üretimini ciddiye alıyoruz ve bu içeriklerin yüksek etkileşim almasından memnuniyet duyuyoruz. Markamızın yenilikçi ve vizyoner yapısını dijital mecralardaki yenilikleri deneyimleyerek korumaya çalışıyoruz. Instagram’ın sticker’ları, gif’leri ve anket özelliği ile Reels video özelliğini, hikayelerde oyunlaştırmayı, aynı zamanda TikTok mecrasını ilk kullanan markalardanız. 2015 yılında Allianz Motto Müzik ile Türkiye’nin ilk kurumsal YouTuber’ı olduk. Bu girişimimiz bizi Türkiye’de YouTube’u ilk kez bir sosyal mecra olarak kullanan marka olarak konumladı. Ardımızdan onlarca kurumsal YouTube hesabı açılmaya başladı.” dedi.

Allianz Motto Müzik’te Gökhan Türkmen, Yekta Kopan, Ekin Beril, Sevim Gözay, Can Şengün, Şenay Akkurt, Nurkan Renda ve Zeynep Toker gibi birbirinden değerli isimler yer alıyor. 5 yıldır müziğin, eğlencenin ve muhabbetin adresi olan Allianz Motto Müzik, tüm programlarını dijitalleşme sürecine adapte ederek Covid-19 döneminde de Türk internet izleyicisiyle buluşmaya devam etti. Bölümler interaktif hale geldi, röportajlar online yapıldı.

Türkiye’de pazarlama ekiplerinin başarısını ölçen ilk organizasyon

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen The Hammers’20, Türkiye sınırları içerisindeki tüm şirketlerin pazarlama ve pazarlamayı kapsayan tüm alt bölümlerindeki ekip başarısını ve ülkemizin en değerli CMO’larını belirliyor. Türkiye’nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi olan The Hammers Awards’da şirketler 3 ana kategori ve 46 alt kategoride değerlendiriliyor. Programa, pazarlama ve pazarlama iletişimi alanında şirketlerine veya sektöre değer kattığını düşünen, bu değeri rasyonel rakamlarla ifade edebilen tüm firma veya startup’lar katılabiliyor.

Dünyanın en güçlü sigorta ve finans topluluklarından olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 147 bini aşkın çalışanıyla 100 milyonun üzerinde müşterisine hizmet vermeye devam ediyor. 2019 yılı sonu itibarıyla 142 milyar avro toplam gelire ulaşan Allianz, yönetimi altındaki yaklaşık 1,7 trilyon avroyla dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketleri arasında yer alıyor.

Allianz, Türkiye’de, Euler Hermes ve Allianz Partners şirketlerinin yanı sıra Allianz Türkiye ile de faaliyet gösteriyor. Allianz Türkiye, çatısı altında, elementer sigortalar alanında faaliyet gösteren Allianz Sigorta, hayat sigortaları ve emeklilik branşlarında faaliyet gösteren Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırıyor. Yaklaşık 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü, 3.900 acentesi, 1.800 banka şube kanalı ve 6.700 anlaşmalı kurumuyla 81 ilde 5,5 milyon müşterisinin yanında yer alıyor. Konsolide verilere göre 12,4 milyar Türk lirası prim ve katkı payı üretimiyle 2019 yılını sektör lideri olarak tamamlayan Allianz Türkiye, sektöre müşteri deneyimi, çalışan bağlılığı, çeviklik, dijitalizasyon, sürdürülebilirlik ve inovasyon gibi alanlarda da liderlik etmeye devam ediyor. Toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olma vizyonuyla hareket eden Allianz Türkiye, müşterilerinin sağlıklarını, yıllar boyunca oluşturdukları varlıklarını korumak, hayatlarının tüm evrelerinde kendilerinin ve ailelerinin yanında olmak misyonunu benimsiyor.

Allianz Türkiye ile ilgili detaylı bilgi için: allianz.com.tr