Paynet’e Yeni CMO transferi

CMO Serra Yılmaz görseli CMO Haber'de.
CMO Serra Yılmaz.

Türkiye’nin yenilikçi finansal çözümler platformu Paynet, yenilenen yapısında Serra Yılmaz ile anlaştığını açıkladı.

Kurulduğu 2000 yılından bu güne kadar farklı sektörlerde faaliyet gösteren 20.000’e yakın işletmenin finansal süreçlerini dijitalleştiren, öncü ve Merkez Bankası lisanslı bir finansal teknoloji şirketi olan Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na (CMO) deneyimli isim Serra Yılmaz’ı getirdi.

Paynet yeni hedeflerine Yılmaz ile koşacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği ve Işık Üniversitesi Yüksek Lisans Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü mezunu olan Serra Yılmaz, Xerox Türkiye ve Samsung Electronics Türkiye’nin de içinde bulunduğu birçok yerli ve uluslararası şirkette satış ve pazarlama alanlarında üst düzey yönetici olarak görev aldı. Yılmaz, bundan önce BNK Grup’ta Genel Müdür olarak görev yapıyordu.

Serra Yılmaz, genç, dinamik ve deneyimli ekibi ile birlikte, Paynet’in uçtan-uca nakit akışıçözümlerinin geliştirilmesinin yanı sıra, bankacılık ilişkileri, markanın tüm pazarlama ve iletişim faaliyetleri, iş ortaklıklarının yönetimi ve ürün yönetimi alanlarından sorumlu olacak.

Yılmaz: Sektöre yön veren ve yıllardır yükselen performansı ile Paynet için yeni ve çok daha güçlü-rekabetçi bir dönem başlıyor. ‘Yeni normal’ olarak tanımlanan bu dönemde dijital tahsilat yönetimi ve temassız ödemelere ilgi çok arttı. Paynet’in en kuvvetli yanı müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına hızlı cevap veren esnek ve güvenli altyapısı. 2020’de de iş ortaklarımızla birlikte teknoloji ve finans alanında geliştireceğimiz yeni ürün ve çözümlerle, hizmet verdiğimiz işletmelerin enerjilerini tahsilata değil büyümeye harcamasına destek olacağız.’ dedi.

Paynet Hakkında:

Temelleri 2000 yılında, bayi kanalında kredi kartı ile tahsilat fikriyle atılan Paynet, bugün farklı sektörlerde faaliyet gösteren yaklaşık 20.000 işletmenin finansal süreçlerini dijitalleştiren öncü ve Merkez Bankası lisanslı bir finansal teknoloji şirketi konumuna gelmiştir.

Paynet; Link veya QR kod ile temassız ödeme alma, kart saklama, düzenli ödeme gibi yenilikçi ve güvenilir sanal pos çözümleriyle üye iş yerlerinin ödeme akışını kolaylıkla, yer ve zaman sınırlaması olmadan yönetmelerini sağlıyor. Bunlara ek olarak, Paynet bayilik ağı çözümü ile birden fazla bayiye sahip orta ve büyük ölçekli şirketlerin nakit ve tahsilat akışını yönetmelerine imkan tanıyor, teknolojisi ile üye iş yerlerinin bayiilerinden yapacakları tahsilatları dijitalleştiriyor ve çeşitli ödeme alternatifleri sunuyor.

Hızlanan tahsilat, kısalan vade ilkesiyle çıkılan bu yolda, iş ortaklarına sunduğu vade avantajıyla gerek büyük işletmelerin gerek kobilerin enerjisini yatırıma dönüştürmesine aracılık ediyor. Paynet sayesinde bugün tek bir sözleşme ile tüm bankaların ödeme imkanlarından faydalanabilen şirketler; tahsilat süreçlerini web, mobil veya fiziksel mağazalardan yönetebilmenin kolaylığını yaşıyorlar.