Sektörün öncüsü Ariş Pırlanta’dan bir ilk daha!

Eda Güzeliş görslei CMO Haber'de.
Ariş Pırlanta Satış ve Pazarlama Direktörü Eda Güzeliş.

Mücevher sektörünün öncü markası Ariş Pırlanta, bugüne kadar imzasını attığı “ilk”lere bir yenisini daha ekledi. Sektörün gelişmesine ve müşteri memnuniyetinin artmasına önemli katkıda bulunacak bu yenilikle, pırlanta almayı düşünenler alışveriş öncesinde, yaklaşık 150 bin adet pırlanta taş ile en zengin stoğa sahip www.arispirlanta.com üzerinden istedikleri özelliklerde pırlanta seçebiliyorlar. Ardından beğendikleri pırlantanın videosunu izleyerek, nasıl bir pırlantaya sahip olacaklarını tüm detaylarıyla görüp karar verme şansına da sahip oluyorlar.

Mücevher sektörünün öncü markası Ariş Pırlanta, bugüne kadar imzasını attığı “ilk”lere bir yenisini daha ekledi. Sektörün gelişmesine ve müşteri memnuniyetinin artmasına önemli katkıda bulunacak bu yenilikle, pırlanta almayı düşünenler alışveriş öncesinde www.arispirlanta.com üzerinden seçecekleri sertifikalı pırlantanın tüm detaylarını belirleyebiliyorlar. Yaklaşık 150 bin adet taş arasından seçerek beğendikleri pırlantanın videosunu izleyebiliyor, nasıl bir pırlantaya sahip olacaklarını ayrıntılarıyla görüp karar verme şansına da sahip oluyorlar.

Mağazaya gelmişçesine bir gerçeklik sunuyor

Ariş Pırlanta Satış ve Pazarlama Direktörü Eda Güzeliş, özellikle pandemi sürecinden geçtiğimiz şu günlerde online alışverişin daha çok tercih edilmeye başlanmasıyla pırlanta satın almayı düşünenlerin  güvenle alışveriş yapmaları konusunda Ariş olarak çıtayı yükselttiklerini söyledi. Eda Güzeliş, pırlanta satın almak isteyenlerin web sitelerine girip sertifikalı pırlantalar segmesinesekmesine tıkladıklarında karşılarına farklı kesimlerde pırlanta seçenekleri çıktığını söyleyerek uygulama hakkında şu bilgileri verdi:

“Sertifikalı pırlantalardaki yaklaşık 150 bin taş seçeneğinden arzu ettiğini seçen bir ziyaretçimiz, seçtiği pırlantanın karatına ve montürüne de karar vererek almayı düşündüğü ürünü karşısında görebiliyor. En önemlisi istediği pırlantayı tüm detayları ile görebilmesi. Bunu sağlamak için çok ciddi bir çalışma gerçekleştirildi. Yaklaşık 150 bin adet taşın mikroskop altındaki görüntüleri, birebir render alınarak oluşturuldu. Tüketici tüm özellikleriyle, ışıltısına ve yansıttığı renklerine kadar, seçtiği pırlantanın videosunu görüp ürünü yakından inceleyebiliyor. Onayladıktan sonra da satın alabiliyor. Pırlanta meraklıları haklı olarak satın almadan önce taşı yakından görüp incelemek istiyorlar. Biz de Ariş Pırlanta olarak online alış veriş yapan müşterilerimize sunduğumuz bu yeni uygulamamızla, mağazamıza gelmişlercesine bir gerçeklikle almayı istedikleri pırlantayı görüp, markamıza olan haklı güvenlerine karşılık vermek istedik.”

Bugüne kadar mücevher sektöründe bir çok ilke imza atan Ariş, pırlantalı mücevheri garantili ve sertifikalı olarak satışa sunan, 5C kuralını uygulayan aynı zamanda Türkiye’yi pırlantanın üstün beyazı olarak bilinen D color ile tanıştıran ilk marka olma özelliğini de taşıyor.

Ariş Pırlanta hakkında

Aşkla, sanatla, ustalıkla…

113 yıllık geçmişiyle mücevher sektörünün köklü ve öncü markası Ariş ustalığı, tasarım gücü ve kalitesi ile fark yaratıyor. Müşteri memnuniyetini daima ön planda tutarak, en kaliteli mücevheri, en doğru fiyatla sunan Ariş, özel günlere, mutlu anlara pırlanta ışıltısı ile eşlik ediyor.

Dört nesildir pırlantanın sonsuz ışığından aldığı ilhamı aşkla, sanatla, ustalıkla birleştirerek her birinde farklı bir hikaye saklı tasarımlar üreten Ariş, altın; pırlantalı, elmaslı, incili ve renkli taşlı; yüzükler, kolyeler, küpeler, bileklikler ve aksesuarlardan oluşan çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Yaratıcı ve yenilikçi özelliklere sahip, aynı zamanda kişiye özel üretimi de yapılabilen 16 tane özel tasarım koleksiyonu bulunmaktadır. Temaları ve hikayeleri olan bu koleksiyonların önemli bir kısmı patentli olup dünyada da bir ilk. 

Ariş Pırlanta’nın İlkleri

Ariş Pırlanta, bir çok ilke imza atarak sektöre yön vermiştir. Bu ilklerden bazıları:

İlk fiyat deklarasyonlu katalog ve basılı tanıtım materyalleri oluşturan marka

Yurtdışındaki mücevher fuarında montür konusunda Türkiye’yi temsil eden ilk firma 

İlk e-ticaret sitesi (www.e-aris.com) açan marka

İlk mücevher defilesi (Sabancı Atlı Köşk) düzenleyen marka 

İlk kişiye özel ve inovatif koleksiyonlar (Parmak İzi, Yaprak Koleksiyonları, Saç telinin ve dişin kullanıldığı Sachi ve Dishi koleksiyonları) sunan mücevher markası

Pırlantalı mücevheri garantili ve sertifikalı olarak satışa sunan ve 5C kuralını uygulamaya sokan ilk marka

Türkiye’yi pırlantanın üstün beyazı olarak bilinen D color ile tanıştıran ilk marka